prof. dr. kutlu sevin
Yazar:

Altın İğne Radyofrekans Ameliyatsız Yüz Germe

Radyofrekans sistemleri 3 kHz ile 300 MHz frekanslı dalga boyutuna sahip elekromanyetik radyasyondan elektrik akımı üretirler. Oluşan bu elektrik akımı mikroiğneler vasıtasıyla deride hedef doku olan alt deriye (dermis) yönlendirilir ve o bölgede sıcaklık yaklaşık 65-75 C° ye ulaşır. Üst deride (epidermis) ise maksimum sıcaklık 35-40 C° olur. Dolayısıyla dermiste ısı artışı olurken, epidermis daha az ısınır. Dermisteki bölgesel ısınma kollajen yıkımına ve sonrasında yeniden yapılanmasına neden olur. Ayrıca derialtı yağ dokusundaki ısı artışı da yağ dokusunda bulunan kollajenin parçalanmasına, derialtı dokunun sıkılaşmasına neden olur. Sonuçta hedef bölgede incelme, sıkılaşma ve lifting etkisi gerçekleşmiş olur. Altıniğne Radyofrekans uygulaması; genel anestezi gerektirmeyen bir işlemdir. Sadece işlem bölgesine lokal anestezik kremler uygulanır. Yüz uygulamalarında uygulama sonrasında tercihen günlük olarak en az SPF 30+ güneş koruyucu krem tekrarlayarak kullanılmalıdır. İğne izleri 2-3 gün kadar deride görülebilir. Eritem (kızarıklık): Bu uygulama sırasında ciltte hafiften şiddetliye kadar geniş bir yelpazede kızarıklık olabilir ve bu kızarıklık genellikle 30 dakika-24 saat arasında azalarak yok olur. İşlemden bir hafta sonrasına kadar yoğun spor, hamam, sauna , jakuzi gibi sıcak ortamlardan kaçınılmalıdır. Sık uçuk öyküsü bulunan hastaların hekimi bilgilendirmesi gerekir.
altıniğne

Altın İğne Radyofrekans Nedir

Altın iğne, ismini kullanılan cihazdan almaktadır. Cihazın uygulama başlığında bulunan altın iğneler, deri yüzeyine zarar vermeden alt tabakaya ulaşarak elastin ve kolajen üretimini tetikler. Özel tasarım altın kaplamalı iğneler, radyofrekans teknolojisi ile deriye zarar vermeden dermis tabakasında çok kısa süreli bir ısı oluşturarak kollajen hasarına neden olur. İğnelerin etkileyeceği derinlik ve ısı süresi uygulama bölgesine göre ayarlanır. Kollajen dokunun tahribi, yeni kollajen yapımını tetikler. Genellikle 3-4 hafta arayla 3 seans olarak uygulanır. Uygulamanın etkisi ortalama 3 ayda ortaya çıkar.

Diğer plastik Cerrahi KonularıAna Sayfa
kutlu sevin

Prof. Dr. Kutlu Sevin


GSM: 0 530 152 9161
Tel: (0312) 503 9462


Yasal Uyarı:

Bu sitedeki bilgi yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için Uyarılar sayfasını okuyunuz.