Yazar:

Cinsel Estetik Sonrası Bakım

Cinsel estetik ameliyatların sayıca giderek arttığı günümüzde, cinsel estetik sonrası bakım konusu da önem kazanmaktadır. Cinsel estetik sonrası bakım başlığı, ameliyat sonrası yapılması gerekenler ve dikkat edilmesi gereken konuları içerir.

Cinsel estetik sonrası genellikle birkaç gün ile 7 gün sürebilen özellikle tuvalete oturulunca damlama tarzında hafif kanama olabilir. Bu durum normaldir. Ancak, devam eden şiddetli kanama halinde doktorunuza hemen başvurmalısınız.cinsel estetik sonrası bakım

Ameliyat bölgesinin temiz ve kuru tutulması enfeksiyon oluşumunu önleme açısından önem taşır. Bunun için pamuklu iç çamaşırı kullanmalı, terlemeyi önlemelidir. Ameliyat sonrası 3 gün duş almayınız. Her tuvalet sonunda steril gazlı beze antiseptik solüsyon dökülerek önden arkaya ameliyat bölgesi sürtmeden hafifçe silinmelidir.

Ameliyat sonrası 3 gün kadar ağrı kesici ilaç, 10 gün kadar koruyucu antibiyotik kullanılır. Dikişler eriyen dikiş olduğundan banyo sırasında 2-3 hafta içinde kendiliğinden düşerler.

Cinsel estetik ameliyat sonrası ödem ve şişlik olabilir. Bu durum normaldir. Ödem bünyenize göre 1-3 hafta içinde geçecektir.

Cinsel estetik ameliyat olmayı düşünüyorsanız estetik öncesi bakım sayfalarını da okuyunuz.

Cinsel Estetik
Vajina Dudak Estetiği
Vajina Estetiği
Göğüs Estetiği


Ana Sayfa Google+
kutlu sevin

Prof. Dr. Kutlu Sevin

Sorunuz var mı?

Muayenehane:
Filistin sokak 9/8 Gaziosmanpaşa Ankara
Tel: 0 532 274 4366


Yasal Uyarı:

Bu sitedeki bilgi yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için Uyarılar sayfasını okuyunuz.