prof. dr. kutlu sevin
Yazar:

HiFu - Ameliyatsız Yüz Germe - Fokuslu Ultrason

Ameliyatsız yüz germe işleminde kullanılan HIFU, yani yüksek yoğunluklu odaklı Ultrason, (High Intensed Focused Ultrasound) derinin alt tabakalarında odaklı ses dalgası kullanarak yeni kollajen yapımını uyarır. Farklı kartuş derinliklerine sahip baslıkları sayesinde cilt altında güçlü termal koagülasyon oluşturur. Bunun sonucunda etkin yağ parçalamayla vücudun doğal şekil almasını sağlar. Ayrıca diğer başlıklarıyla da yüzde sıkılaştırma kaldırma ve germe sağlar. Ortalama 45 dakika süren işlem tek seans olarak uygulanır. Deri yüzeyine zarar vermez. Uygulamadan hemen sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

  hifu

HiFu Nedir?

Hifu tedavisi, yüksek yoğunluklu ses dalgalarının belli bir derinliğe odaklanarak kullanıldığı bir ameliyatsız yüz germe ve cilt toparlama yöntemidir. Odaklanmış ses dalgaları cildin en alt tabakalarına kadar inerek ciltte toparlanma ve sıkılaşma sağlar. Ayrıca cildin üst ve orta tabakalarında kollajen sentezini uyararak ciltte gençleşme sağlar.

HiFu Kimlere Uygulanır

Çene bölgesinde gevşeme ve sarkma, çene çizgisi (jaw line) kaybı, yanak sarkması, ağız köşelerinin aşağı doğru dönmesi, boyun ve göz çevresinde sarkmış cilt, yanakta sarkma, alın derisinde gevşeme, şakak bölgesinde gevşeme durumlarında uygulanabilir.

HiFu Etki Mekanizması nedir

Cilt gençleştirmede kullanılan lazerler cildin belli bir derinliğinin altına inemezler. Fokuslu ultrason tedavisi ise derinin 5 mm kadar altındaki fasya dokusuna kadar ulaşabilir. Lazer ve radyofrekans cihazları cildin bu kadar derinine inemez. Fasya dokusu cilt germe amaliyatlarında cildi toparlamak için müdahale edilen bir bölgedir. Fokuslu ultrason tedavisi cildin altına odaklanarak fasya dokusunu küçülten ısı alanları oluşturur. Fasyadaki küçülme ve büzülme nedeniyle belli bir süre sonunda uygulama alanlarında toparlanma gözlenir. Fokuslu ultrason ayrıca ciltteki kollajeni arttırdığı için işlemden sonar ciltteki toparlanma artışı devam ederek üçüncü ayın sonunda maksimuma ulaşır.

Diğer plastik Cerrahi KonularıAna Sayfa
kutlu sevin

Prof. Dr. Kutlu Sevin


GSM: 0 530 152 9161
Tel: (0312) 503 9462


Yasal Uyarı:

Bu sitedeki bilgi yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için Uyarılar sayfasını okuyunuz.