Yazar:

Kepçe Kulak Estetiği

Kulak kepçesinin öne doğru kıvrık olduğu durumun düzeltilmesi için yapılan estetik operasyona kepçe kulak estetiği denir. Kepçe kulak estetiği en erken 6 yaşında okula başlamadan önce yapılır. Daha sonrasında ise her yaşta yapılabilir. Kepçe kulak ameliyatı çocuklarda genel anestezi ile, erişkinde ise lokal anestezi ile gerçekleştirilir.

Kulak kepçesinin baş ile yaptığı açı normalden fazla olduğunda, önden bakılınca kulak çok daha büyük gibi görünür. Bunun en sık nedeni, kulak kıkırdağındaki kıvrımların yetersiz olup, kulak kepçesinin düz bir yaprak gibi oluşmasıdır. Bu nedenle de ameliyatta kıkırdak kıvrımlarının oluşturulması amaçlanır.

Ameliyat öncesinde hasta ile birlikte kulak şekli konuşulur, değerlendirilir. Hastaya yapılacak ameliyat şekli, dikişler, ameliyat sonrası bakım hakkında bilgiler verilir. Ameliyat sonrası kulakların nasıl bir şekil alacağı anlatılır.

Ameliyat sonunda kulaklar üzerine sıkı bir bandaj uygulanır. Ertesi gün bandaj açılarak daha gevşek bir sargı konur. Bu sargı dört gün açılmaz. Daha sonra bir hafta geceleri bandaj koruma amaçlı takılır.

Kulak ameliyat sonrası biraz şiş olabilir, yer yer kızarıklık ve morluklar oluşabilir. Genellikle bunlar 7-8 günde geçecektir. Kepçe kulak estetiği sonrasında birkaç hafta kulak dokusu ellenince sert hissedilecektir. Birkaç ay içinde kulak dokusu yumuşayacaktır. Ancak bunlar dıştan görüntüyü bozmaz. Kulak dokusunun yumuşaması ve tam iyileşmesi 6-12 ay sürebilir.

Kulak Estetiği


Ana Sayfa Google+

Sorunuz var mı?

Muayenehane:
1071 Ankara Plaza, 1443. Cad.
B Blok No: 91 Kat: 12
Çukurambar / Çankaya / Ankara
GSM: 0 530 152 9161
Tel: (0312) 503 9462


Yasal Uyarı:

Bu sitedeki bilgi yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için Uyarılar sayfasını okuyunuz.