Yazar:

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikimi, istem dışı kızlık zarının yırtılması ya da kızlık zarı bozulması durumunda yapılabilen operasyondur. Kızlık zarı dikimi lokal anestezi altında yapılabilir. Kızlık zarı yırtıldıktan sonra, operasyon için yaranın iyileşmesi beklenmelidir. Bunun için gereken süre enaz 3-4 haftadır. Bundan sonra kızlık zarı yeniden yapılabilir.

Kızlık zarı yırtıldıktan sonra zarın kendi dokuları dikilmez çünkü bu dokular dikiş tutmaz. Dikilse dahi dikişler eridiğinde zar dokuları tekrar açılır. Bu nedenle kalıcı kızlık zarı dikimi için en uygun metod, flep yöntemi dir. Flep yöntemi, vajina kızlıık zarının bulunduğu bölgede hazırlanan dil şeklinde damarlı dokulardan yeni kızlık zarı yapılmasıdır. Flep yöntemi ile yapılan vajina kızlık zarı siz koruduğunuz sürece kalıcı olacaktır.

Kızlık zarı dikimi için vajina bölgesinde kötü kokulu akıntı, enfeksiyon durumu olmamalıdır. Bu durumlarda önce tedavi gerekir.

Kızlık zarı dikimi lokal anestezi altında yapılır. Ameliyat sonrasında birkaç gün hafif damlama şeklinde kanamanız olabilir. Ameliyatta eriyen dikişler kullanılır. Ameliyat sonrasında orijinal kızlık zarı nasıl korunuyorsa, flep yöntemiyle yapılan zarın da korunması gerekir. Halk arasında bilnenin aksine kızlık zarı vajinanın birkaç cm içinde değil, hemen girişindedir. Flep yöntemi ile yapılan zar da aynı yerde olacaktır.

Kızlık
Vajina Dudakları
Cinsel Estetik


Ana Sayfa Google+
kutlu sevin

Prof. Dr. Kutlu Sevin

Sorunuz var mı?

Muayenehane:
Filistin sokak 9/8 Gaziosmanpaşa Ankara
Tel: 0 532 274 4366


Yasal Uyarı:

Bu sitedeki bilgi yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için Uyarılar sayfasını okuyunuz.