Yazar:

Meme Estetiği

Meme estetiği, meme büyütme, meme küçültme ve meme dikleştirme estetik ameliyatlarını kapsar. Meme estetiği, meme ile ilgili estetik operasyonları içerir.

Meme hem fonksiyonel hem de estetik açıdan kadın için çok önemli bir organdır. Göğüslerini beğenmeyen bir kadın kendisini yetersiz hissedebilir hatta depresyona girebilir. Bu nedenle meme estetiği operasyonları önem kazanır. Ayrıca meme estetiği konusu içine meme ucu problemleri de eklenebilir.

Meme büyütme, en sağlıklı olarak silikon jel göğüs protezleri ile yapılabilir. Meme küçültme ise, özellikle meme boyutları aşırı büyümüş ve buna bağlı olarak birçok rahatsızlık çeken hastalara uygulanır. Bu rahtsızlıklar arasında boyun bel ve sırt ağrıları, kamburlaşma, omuzlarda çökme sayılabilir. Meme küçültme operasyonu ile birlikte meme dikleştirme de yapılır.

Meme dikleştirme operasyonunda, meme başı ve halkası, olması gereken daha yukardaki yerine taşınır. Bunun için genellikle meme derisinin fazlalıkları çıkarılır. Buna bağlı olarak ta meme derisi üzerinde bazı izler kalacaktır.

Erkeklerde meme büyümesi durumuna jinekomasti yani kadın tipi meme adı verilir. Bu durum ise jinekomasti ameliyatı ile düzeltilir.

Göğüs Büyütme
Göğüs Küçültme
Göğüs Dikleştirme

Ana Sayfa Google+
kutlu sevin

Prof. Dr. Kutlu Sevin

Sorunuz var mı?

Muayenehane:
Filistin sokak 9/8 Gaziosmanpaşa Ankara
Tel: 0 532 274 4366


Yasal Uyarı:

Bu sitedeki bilgi yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için Uyarılar sayfasını okuyunuz.