Yazar:

Vajina Dudakları

Vajina ile ilgili hoşnutsuzluklar, son zamanlarda vajina estetiği ya da vajina dudakları ile ilgili ameliyatların artmasına neden olmuştur. Vajina dudakları vajinanın dıştan estetik görünümünde çok önemli rol oynamaktadırlar. Ayrıca vajina dudakları kadının hem kendine güvenini etkilemekte, eğer estetik görünüm kadın için uygun değilse, cinsel hazzı olumsuz etkileyebilmektedir.

vajinaVajina dudakları dışta büyük dudaklar, içte küçük dudaklar olarak ikie ayrılır. Vajina dış dudakları vajinanın dışta vulva denilen bölgesinin dış sınırını oluştururlar. Aşırı zayıf kadınlarda dış dudaklar çok küçük ya da yetersiz olabilir. Daha sık karşılaşılan rahatsızlık, dış dudakların yetersiz ya da içi boş gibi olmasıdır. Bu durumun düzeltilmesi için dış dudaklara doku takviyesi ya da dolgu yapılabilir. Kalıcı sonuç alabilmek için hastanın kendi dokularının kullanılması daha uygun olur.

Vajina iç dudakları ile ilgili sık rastlanılan durum ise küçük dudakların aşırı sarkık ya da büyük olmasıdır. Genellikle bu tip durumlarda klitoris bölgesinde de doku fazlalığı görülmektedir. Pratik olarak ayakta dururken küçük dudaklar, dış dudakların arasından taşıyorsa ya da dışarı çıkıyorsa küçük dudaklar normalden büyüktür denebilir. Vajina dudaklarının küçültülmesi için labioplasti ameliyatı yapılmaktadır. Labioplasti genellikle lokal anestezi altında yapılır. Ancak bu ameliyat basit bir ameliyat değildir. Hatalı yapıldığı zaman düzeltilmesi çok zordur. Bu nedenle bu konuda tecrübeli bir estetik uzmanı seçmelisiniz.

Vajina Daraltma
Labioplasti

Ana Sayfa Google+
kutlu sevin

Prof. Dr. Kutlu Sevin

Sorunuz var mı?

Muayenehane:
Filistin sokak 9/8 Gaziosmanpaşa Ankara
Tel: 0 532 274 4366


Yasal Uyarı:

Bu sitedekibilgi yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için Uyarılar sayfasını okuyunuz.