Yazar:

Yağ Enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu, yağ dokusunun ya da yağ hücrelerinin yetersiz olduğu bölgelere yapılan yağ dokusu naklidir. Yağ enjeksiyonu en sık, yanak bölgesine, bacaklara, popo bölgesine ve göğüslere yapılmaktadır.

yağ enjeksiyonuYağ enjeksiyonu için vücudunuzun yağ fazlalıkları olan kısımlarından gereken miktarda yağ dokusu liposakşın ile steril olarak alınır. Özel işlemlerden geçirildikten sonra istenen bölgeye enjekte edilir. Son yapılan araştırmalarda kök hücrelerinin yağ dokusu içinde çok yoğun olduğu anlaşılmıştır. Kök hücreleri, bulundukları bölgeye adapte olabilen, normal hücrelere göre daha dayanıklı ve çoğalma özelliği olan hücrelerdir. Bu nedenle kök hücreleri içeren yağ dokusu nakilleri sonucunda aktarılan hücrelerin tutma ve kalıcı hale gelme oranı çok daha yüksek olmaktadır.

Yağ enjeksiyonu ile aktarılan hücrelerin genellikle % 50 ile 85 arasındaki mikarı kalıcı olmaktadır. Ancak bilinmesi gereken, tüm uygulamalarda, nakledilen yağ dokusunun tamamının erime riski vardır. Bu durmda işlemin tekrarlanması gerekebilir.

Yüz Estetiği
Liposakşın

Ana Sayfa Google+
kutlu sevin

Prof. Dr. Kutlu Sevin

Sorunuz var mı?

Muayenehane:
Filistin sokak 9/8 Gaziosmanpaşa Ankara
Tel: 0 532 274 4366Yasal Uyarı:

Bu sitedeki bilgi yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için Uyarılar sayfasını okuyunuz.