Yazar:

Yüz Germe Yüz estetiği

Yerçekiminin etkisi, güneş ışınları, ve günlük yaşamın stresi insanların yüzlerinde yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasına neden olurlar ve bu durum yüz estetiği yüz germe ile düzeltilebilir. Yüzde göz kapakları ve etrafında, ağız çevresi ve yanaklarda, çene altında ve boyunda oluşan derin çizgiler, kırışıklıklar, katlanma ve yağ toplanmaları şeklinde yüzde belirginleşir. Yaşlanma ile birlikte yada genetik olarak yüz dokuları incelmekte ve deri elastikiyetini kaybetmektedir.  Bunun sonucunda yüz derisi aşağı doğru sarkar ve cilt katlantıları, kırışıklıklar oluşur.

Eski tip yüz germe ameliyatlarında yüz dokuları sadece yukarı ve geri doğru gerilmektedir. Yüz üç boyutlu bir yapıdır. Bu yüzden yüz germe işlemi üç boyutlu olarak yapılmalıdır. İki boyutlu klasik yüz germede dokular sadece geriye ve yukarı doğru çekilirse yüzde bir rüzgar tüneline girmiş gibi suni bir ifade oluşur. 

Günümüzde uygulanan yüz estetiği tekniğinde ise sarkan yanak dokuları yanak içinden yukarı çekilerek tıpkı bir yastık kılıfını doldurur gibi yanaklar ve yüzün dolgunlaşması sağlanır ve yüz üçüncü boyut olan öne doğru da gerginleşmesi sağlanmış olur. Yanaklara dışardan doku enjeksiyonu yada silikon gibi madde enjeksiyonu yada elmacık kemiği protezi uygulanmaz. Yani dışardan bir madde konulmadan kendi dokularınızı kullanarak yanaklar dolgunlaştırılır.

Eğer hastanın göz kapak sarkması ve deformasyonu varsa göz kapakları estetiği de eklenebilir. Göz aksı aşağı doğru olan hastalarda bu aks da yukarı doğru düzeltilerek gözlere daha çekici bir ifade verilebilir.

Toplam 2-3 saatlik bir oameliyattır. Hastanede bir gece kalınır. Şişliklerin büyük kısmı 7-10 gün içinde kalanı ise 4-6 hafta içinde iner. Tam iyileşme 6-12 ay kadar sürebilir.

Sonuç olarak hastada sarkan dokular yeniden eski yerlerine getirildiği için doğal görünümlü bir gençleşme sağlanır ve dışarıdan görünen bir iz kalmadan ameliyat gerçekleştirilmiş olur.

Yüz Estetiği

Ana Sayfa Google+
kutlu sevin

Prof. Dr. Kutlu Sevin

Sorunuz var mı?

Muayenehane:
Filistin sokak 9/8 Gaziosmanpaşa Ankara
Tel: 0 532 274 4366
Yasal Uyarı:

Bu sitedekibilgi yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için Uyarılar sayfasını okuyunuz.